Разлика помеѓу преработките на „Мешан јазик“

Додадени 12 бајти ,  пред 6 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (Bot: Migrating 17 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q33694 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
{{видови јазици}}
 
[[CategoryКатегорија:Јазици]]
[[Категорија:Јазичен контакт]]