Машка кошаркарска репрезентација на СССР: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (Bot: Migrating 21 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q810377 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
{{спорт-никулец}}
 
[[CategoryКатегорија:Кошарка во СССР]]
[[CategoryКатегорија:Кошаркарски репрезентации|СССР]]