Предлошка:Барање за лиценца: Разлика помеѓу преработките

+ автоматски потпис
[непроверена преработка][непроверена преработка]
+ автоматски потпис
Ред 8:
Ви благодариме за подигнувањето на [[:{{{1}}}]]. Меѓутоа, моментално недостигаат информации за статусот на авторските права врз неа. Википедија многу сериозно ги сфаќа [[Википедија:Авторски права|афторските права]]. Доколку не се одреди '''лиценцата''' и '''изворот''' на сликата, можно е таа да биде избришана во краток временски рок. Ако ги знаете овие информации, можете да додадете '''[[Википедија:Лиценци за слики|ознака за лиценцата]]''' на страницата за опис на сликата.
 
Ако имате било какви прашања, слободно прашајте некој [[Википедија:Листа на администратори|администратор]]<!-- треба да биде Wikipedia:Media copyright questions, ама сѐ уште немаме таква страница -->. Ви благодариме за соработката. --<includeonly>~~</includeonly><includeonly>~~</includeonly>
<!-- Шаблон:Барање за лиценца --><noinclude>
{{template doc}}