Разлика помеѓу преработките на „Балканскоромски јазик“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
* [http://www.balkanethnology.org/files/library/Viktor/Friedman_4.pdf "Ромскиот јазик во Македонија: статус, употреба и социолингвистички перспективи], ВикторФридман.
 
[[CategoryКатегорија:Ромски дијалекти]]
 
{{Роми-никулец}}