Разлика помеѓу преработките на „Алматинска област“

Додадени 24 бајти ,  пред 7 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:)
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q186466)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
{{Покраини на Казахстан}}
 
[[CategoryКатегорија:Области во Казахстан]]
[[CategoryКатегорија:Алмати (област)| ]]