Разлика помеѓу преработките на „Фредерик Шопен“

Одземени 5 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
|Birth_name = Фредерик Францишек Шопен
|Alias = Шопен
|Born = {{роден на|1|март|1810}}<br /><small>{{државно знамезнамеикона|Полска}} [[Желазова Вола]], [[Полска]]</small>
|Origin =
|Died = {{починал на|17|октомври|1849}}<br /><small>[[Податотека:Flag of France.svg|left|22x20px|Знаме на Франција]] [[Париз]], [[Втора Француска Република|Франција]]</small>