Универзитет на Југоисточна Европа: Разлика помеѓу преработките

с
с (Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2304477 (translate me))
 
== Капацитет ==
{{Рангирање на високообразовните институции во Република Македонија}}
 
Универзитетот зафаќа функционални простории вклучувајќи три [[Амфитеатар|амфитеатри]], приближно околу 50 простории за предавање, канцаларии за кадарот, три центри за [[комјутер]]и, [[библиотека]] „Макс ван дер Штул“ и станбено сместување за 450 студенти.