Разлика помеѓу преработките на „Додома“

Одземени 20 бајти ,  пред 7 години
с
Бришење на "Downtown_dodoma.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily по...
с (Bot: Migrating 97 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3866 (translate me))
с (Бришење на "Downtown_dodoma.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily по...)
|motto =
<!-- images and maps ----------->
|image_skyline = Downtown dodoma.jpg
|imagesize = 300px
|image_caption = Центар на Додома