Разлика помеѓу преработките на „Општина Кратово“

нема опис на уредувањето
}}
[[File:Kratovo Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на Општина Кратово со селските атари.]]
[[File:Ethnic groups of Kratovo Municipality.svg|thumb|right|245px|Демографска карта на Општина Кратово со селските атари.]]
 
== Географиja ==