Разлика помеѓу преработките на „Едмондо де Амичис“

нема опис на уредувањето
с
'''Едмондо Амичис''' ([[1846]] - {{починал на|11|март|1908}}), [[италија]]нски [[писател]] и [[патописец]].
 
Неговите дела, романот за деца „Срце“ и патописот „Холандија“ се преведени на сите јазици во светот.Тој во лектирата срце раскажува за дневник на едно дете.
 
{{Никулец за биографија}}
Анонимен корисник