Разлика помеѓу преработките на „Ден на вљубените“

с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Денот на вљубените на Ден на вљубените)
с
 
Во 21-иот век,на прославата на Денот на вљубените во Иран е остро критикуван од страна на конзервативците кои гледаат на прослави како спротивност, за разлика од исламската култура. Во 2011 година, иранскиот сопственик на синдикатот издаде директива за забрана на печатење и дистрибуција на кои било добри промоции, вклучувајќи картички, подароци и мечињата. "Печатницата и производството на која било стока поврзани со овој ден, вклучувајќи постери, кутии и картички украсена со срце или половина срца, црвени рози и сите активности промовирањето на овој ден се забранети ... Местата што го кршат ова легално ќе се расправа со нив - предупреди Унијата.
 
[[Категорија:Празници|Вљубените]]
[[Категорија:Љубов]]