Разлика помеѓу преработките на „Рафаел Алберти“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
* [http://www.poesiaspoemas.com/rafael-alberti Песни на Рафаел Алберти.] {{es}}
* [http://www.maccinema.com/filmovi_detali.asp?IDMAKFILM=428 Информации за македонски филм посветен на животот и делото на Рафаел Алберти.]
 
 
{{Добитници на златен венец}}
 
{{DEFAULTSORT:Алберти, Рафаел}}
 
[[Категорија:Шпански поети]]
[[Категорија:Шпански драматурзи]]
[[Категорија:Шпански писатели]]
[[Категорија:Добитници на златенЗлатен венец на Струшките вечери на поезијата]]
[[Категорија:Шпански сликари]]