Разлика помеѓу преработките на „Анж Жак Габриел“

с
нема опис на уредувањето
с
с
Габриел починал во Париз во [[1782]] г.
 
 
== Поважни дела ==
[[Категорија:Француски архитекти]]
[[Категорија:Родени во 1698 година]]
[[Категорија:Парижани]]
[[Категорија:Починати во 1782 година]]
[[Категорија:Парижани]]
[[Категорија:Починати во Париз]]