Катерина Тјудор (ќерка на Хенри VII): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Кетрин Тјудор (ќерка на Хенри VII) на Катерина Тјудор (ќерка на Хенри VII) презапишувајќи врз пренасочување)
сНема опис на уредувањето
| name = Катерина Тјудор
| father = [[Хенри VII]]
| mother = [[Елизабета од ЈоркЈоршка]]
| date of birth = {{роден на|2|февруари|1503}}
| place of birth = [[Лондонска кула]]