Катерина Тјудор (ќерка на Хенри VII): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''Катерина ТудорТјудор''' ({{lang-en|Katherine Tudor}}; {{роден на|2|февруари|1503}} - {{починал на|10|февруари|1503}}) била ќерка на на англискиот крал [[Хенри VII]] и [[Елизабета Јоршка]]. Таа била родена во [[Лондонска кула|Лондонската кула]] и починала набргу по нејзиното раѓање.
 
[[Категорија:Тјудори]]