Катерина Тјудор (ќерка на Хенри VII): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Брише ar (strong connection between (2) mk:Кетрин Тјудор (ќерка на Хенри VII) and ar:كاثرين تيدور),nl (strong connection between (2) [[mk:Кетрин Тјудор (ќерка на Хенри ...)
сНема опис на уредувањето
{{Infobox royalty
| name = КетринКатерина Тјудор
| father = [[Хенри VII]]
| mother = [[Елизабета од Јорк]]
}}
 
'''КетринКатерина Тудор''' ({{lang-en|Katherine Tudor}}; {{роден на|2|февруари|1503}} - {{починал на|10|февруари|1503}}) била ќерка на на англискиот крал [[Хенри VII]] и [[Елизабета од ЈоркЈоршка]]. Таа била родена во [[Лондонска кула|Лондонската кула]] и починала набргу по нејзиното раѓање.
 
[[Категорија:Тјудори]]
[[Категорија:Жени од Тјудорскиот период]]
[[Категорија:Англичани од 16 век]]
 
[[sv:Katherine Tudor]]