Разлика помеѓу преработките на „Ахен“

Одземени 17 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.aachen.de/ Официјален сајтПортал на општината] {{de}}
* [http://www.destatis.de/ Њем. Сојузен завод за статистика] {{de}}
* [http://www.staedtetag.de Постојана конференција на градови и општини] {{de}}