Разлика помеѓу преработките на „Нептун“

Одземени 10 бајти ,  пред 6 години
Нептун околу својата оска се завртува за 16,1 часа а околу Сонцето за 164,8 години. Нептун има 8 сателити од кои најпознат и најголем е [[Тритон]].
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[Нептуниум]]