Јарослав Сајферт: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
==Награди и признанија==
Добитник е на [[Нобелова награда за литература]] во 1984 година, за позија која била полна со свежина и чувственост.
 
==Наводи==