Разлика помеѓу преработките на „Куп на шампиони 1976/77“

|[[Слика:Liverpool FC logo.png|100п]]<br />'''[[ФК Ливерпул]]''' {{flagicon|АНГ}}<br />'''1-ва титула'''
|}
 
{{Лига/Куп на Шампиони}}
 
[[категорија:Сезони во Купот на европските шампиони]]