Разлика помеѓу преработките на „Куп на шампиони 1976/77“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Интернационално фудбалско натпреварување | tourney_name = | year = 1976–77 | other_titles = | size = 150px | ca...)
 
{{TwoLegResult|'''[[ФК Торино|Торино]]'''|ИТА|'''3:2'''|[[ФК Малме|Малме]]|ШВЕ|2:1|1:1}}
{{TwoLegResult|[[ФК Австрија Виена|Австрија Виена]]|Австрија|'''1:3'''|'''[[ФК Борусија Минхенгладбах|Борусија Минхенгладбах]]'''|Западна Германија|1:0|0:3}}
{{TwoLegResult|[[ФК Стал Мјелец|Стал Мјелец]]|ПОЛ|'''1:3'''|[[ДатотекаПодатотека:Flag of Spain 1945 1977.svg|23п]] '''[[ФК Реал Мадрид|Реал Мадрид]]'''| |1:2|0:1}}
{{TwoLegResult|'''[[ФК Клуб Бриж|Клуб Бриж]]'''|БЕЛ|'''3:2'''|[[ФК Стеауа Букурешт|Стеауа Букурешт]]|Романија|var2=1965|2:1|1:1}}
|}
{{TwoLegResult|'''[[ФК Динамо Киев|Динамо Киев]]'''|СССР|'''6:0'''|[[ФК ПАОК|ПАОК]]|Кралство Грција|4:0|2:0}}
{{TwoLegResult|[[ФК Торино|Торино]]|ИТА|'''1:2'''|'''[[ФК Борусија Минхенгладбах|Борусија Минхенгладбах]]'''|Западна Германија|1:2|0:0}}
{{TwoLegResult|[[ФК Реал Мадрид|Реал Мадрид]] [[ДатотекаПодатотека:Flag of Spain 1945 1977.svg|23п]]| |'''0:2'''|'''[[ФК Клуб Бриж|Клуб Бриж]]'''|БЕЛ|0:0|0:2}}
|}