Разлика помеѓу преработките на „Девствени Острови“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
| style="width:50%; padding-left:0.3em; text-align:center;" | '''{{flagbig|British Virgin Islands|size=200x200px}}'''
|-
| colspan="2" style="text-align:center;" | [[File:SVG Map of Virgin Islands.svg|400px250px|Политички региони на Девствените Острови]]
|}