Јарослав Сајферт: Разлика помеѓу преработките

с
додадена Категорија:Чешки поети со помош на HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Чешки поети со помош на HotCat)
 
[[Категорија: Добитници на Нобелова награда за литература]]
[[Категорија:Чешки поети]]