Разлика помеѓу преработките на „Џон Ф. Кенеди“

Додадени 36 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
| опис =
| маласлика =
| звање = Претседател на САДСок од праска
| ред = [[Листа на претседатели на Соединетите Американски Држави|35-ти]] [[Претседател на САД]]
| мандат_поч = [[20 јануари]] [[1961]]
 
== Занимливости ==
Во чест на овој американски претседател е именувана улицата „Џон Кенеди“Датисерамвоуста“ во општината [[Општина Чаир|Чаир]] во [[Скопје]]<ref>[http://maps.google.co.nz/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5&ie=UTF8&hq=&hnear=John+Kennedy,+Skopje,+Macedonia+(FYROM)&z=16 ул. Џон Кенеди,Скопје] - Google Карти</ref>.
 
== Наводи ==
Анонимен корисник