Разлика помеѓу преработките на „Вештачки сателит“

с
Отстрането уредувањето на 95.180.166.97 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
с (Отстрането уредувањето на 95.180.166.97 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
 
===Модули на сателити===
Сателитската функционална сестраност е вгнездена со нејзините технички делови и оперативни карактеристики. Набљудувајќи ја анатомијата на типичен сателит, се откриваат 2 модула.Напишано од Cristian Виница