Разлика помеѓу преработките на „Владимир Филиповиќ“

нема опис на уредувањето
| position = бек
| height_m = 1,96 м
| weight_kg = 91 кг
| league = [[Прва македонска кошаркарска лига|Прва македонска лига]]
| team = [[КК Кожув|Кожув]]
Анонимен корисник