Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Deki te“

нема опис на уредувањето
с (Покана за Вики средба)
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 17:59, 1 март 2012 (CET)
 
==Брзо бришење на [[:АСМ]]==
[[Image:Ambox warning pn.svg|48px|left]] Поставена е ознака на [[:АСМ]] со која се бара да биде избришана од Википедија по брза постапка. Тоа е направено заради следнава причина:
 
<center>'''''[[ВП:КЗББ#СТ3]]: Статија за вистинско лице, организација (бенд, клуб, компанија итн.) или веб-содржина која не индицира зошто темата е важна или позната'''''</center>
 
Под [[ВП:КЗББ|критериумите за брзо бришење]], статиите кои не ги исполнуваат [[Википедија:Начела и насоки|основните стандарди на Википедија]] можат да бидат избришани во секое време. Ако можете да покажете зошто е статијата или содржината соодветна, можете да го предизвикате бришењето. За да го направите тоа, додадете <code>{{tl|ејпочекај}}</code> на врвот на страницата и оставете објаснување на [[Разговор:АСМ|страницата за разговор на содржината]] во кое ја прикажувате Вашата позиција. Ве молиме самите да не ја отстранувате ознаката за бришење, но не се двоумете да додадете информации кои ќе ја подобрат важноста на темата и ќе овозможат содржината да е исправна во однос на нашите стандарди. Доколку имате било какви прашања, поставете ги на ''[[Википедија:Селска чешма]]''. Благодарам за Вашето разбирање, --[[Корисник:Brainmachine|Brainmachine]] ([[Разговор со корисник:Brainmachine|разговор]]) 23:41, 3 февруари 2014 (CET)
 
<!-- Шаблон:Бб-предупреди-причина -->