Разлика помеѓу преработките на „Истрага на местото на злосторството: Мајами“

отстранување на слики кои недостасуваат
(отстранување на слики кои недостасуваат)
{{Инфокутија Телевизиска емисија
| show_name = ЦСИ Мајами
| image = [[Слика:275px-CSI Miami.png|230п]]
| caption = Лого
| format = [[Драма]] - [[Полициски процедури]]
| picture_format = [[480i]] ([[SDTV]]),<br>[[1080i]] ([[HDTV]])
| website = http://www.cbs.com/primetime/csi_miami
}}
'''''Истрага на местото на злосторството: Мајами''''' ''([[англиски]]:{{lang-en|CSI: Miami}})'' е популарна и наградувана [[американска телевизиска серија]]. Серијата за првпат се прикажа во [[2002]] година и досега има освоено една [[Еми]] награда за најдобра серија во [[2003]] година, а следната година повторно беше номинирана, но победата ја однесоа колегите од серијалот за [[Лас Вегас]].
 
Кај нас, [[А1 телевизија]] моментално ја емитува четвртата сезона од оваа серија.
* [http://www.a1.com.mk/emisii/serii/serija.asp?ID=40 А1 Телевизија]
 
[[Категорија:Серии]]
[[Категорија:Американски телевизиски серии]]