Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11806 (translate me))
 
'''Џон Адамс''' ({{lang-en|John Adams}}) (30 октомври, 1735 - 4 јули, 1826) бил [[САД|американси]] политичар и вториот [[Листа на претседатели на Соединетите Американски Држави|претседател на Соединетите Американски Држави]] (1797 - 1801), после кога бил првиот заменик-претседател (1789–1797).
 
{{Претседатели на САД}}
 
[[Категорија:Претседатели на САД]]