Разлика помеѓу преработките на „Марио Ланца“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| birth_place = [[Филаделфија]], [[САД]]
| death_date = {{death date and age |df=yes|1959|10|07|1921|1|31}}<br />[[Рим]], [[Италија]]
| occupation = Оперскиоперски пејач, глумец
| nationality = Американец
| spouse =