Разлика помеѓу преработките на „Кључевскаја Сопка“

с
с (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q210252 (translate me))
[[Категорија:Активни вулкани]]
[[Категорија:Планини во Русија]]
[[Категорија:Вулкани во КамчаткаРусија]]
[[Категорија:Стратовулкани]]