Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Одземени 298 бајти ,  пред 7 години
с
Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot
с (Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
[[Категорија:Електрични кола|Електрични кола]]
[[Категорија:Електроинженерство]]
 
 
 
[[Категорија:Електромотор]]
Електромоторот го создале Антонела Костова од Штип, Андреј Доневски од с.Ерџелија, Дејан Псалтиров од Пробиштип, Ивана ДОнева од Штип