Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Додадени 53 бајти ,  пред 7 години
дзбг
(Вметнав елкторомотор кој направил)
(дзбг)
[[Категорија:Електромотор]]
Електромоторот го создале Антонела Костова од Штип, Андреј Доневски од с.Ерџелија, Дејан Псалтиров од Пробиштип, Ивана ДОнева од Штип
мартин николов од с.Ерџелија
Анонимен корисник