Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Додадени 246 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q132629 (translate me))
{{Никулец од областа на електрониката}}
 
[[Категоријакатегорија:Електрични кола|Електрични кола]]
[[Категорија:Електроинженерство]]
[[Категорија:елктромоторот го создала Антонела Костова. Главен помошнки на Антонела е Андреј Доневски. А пак на Андреј е Леон Амедов]]
Анонимен корисник