Разлика помеѓу преработките на „Дмитриј Иванович Менделеев“

нема опис на уредувањето
(дополнување)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox scientist
|name = ДмитријДимитриј Менделеев
|image = DIMendeleevCab.jpg
|caption = Дмитриј Менделеев во 1897
Анонимен корисник