Фински јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 259 бајти ,  пред 8 години
[проверена преработка][проверена преработка]
==Наводи==
{{Наводи}}
{{Никулец}}
 
==Надворешни врски==
[[Категорија:Фински јазик]]
* [http://www.dicts.info/dictlist1.php?l=Finnish Колекција на фински двојазични речници]
[[Категорија:Финска]]
* [http://www.fsi-language-courses.org/Content.php?page=Finnish FSI Фински јазичен курс]
 
{{Уралски-јазици-никулец}}
 
[[Категорија:Фински јазик|*]]
 
{{Link FA|af}}