Владислав Рејмонт: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (oтстранета Категорија:Писатели; додадена Категорија:Полски писатели со помош на HotCat)
Нема опис на уредувањето
{{Нобелова награда за литература 1901-1925}}
 
[[Категорија: Добитници на Нобелова награда за литература]]
[[Категорија:Полски писатели]]