Владислав Рејмонт: Разлика помеѓу преработките

с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Vasil1234 ја премести страницата Владислав Станислав Рејмонт на Владислав Рејмонт)
с (oтстранета Категорија:Писатели; додадена Категорија:Полски писатели со помош на HotCat)
 
[[Категорија: Добитници на Нобелова награда за литература]]
[[Категорија:Полски Писателиписатели]]