Разлика помеѓу преработките на „Габриела Мистрал“

нема опис на уредувањето
 
{{во изработка}}
[[Слика:Gabriela Mistral-01.jpg|десно|мини|Габриела Мистрал]]
'''Габриела МИСТРАЛ''' (Лусила Годој Алкалајага), своето поетско име го составила од имињата на саканите поети '''ГАБРИЕЛЕ''' (Д'Ануцио) и (Фредерик) '''МИСТРАЛ'''.