Дарио Фо: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 8 години
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
==Наводи==
{{наводи}}
 
{{никулец}}
 
{{Нобелова награда за литература 1976-2000}}
 
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]