Јоргос Сеферис: Разлика помеѓу преработките

Додадени 73 бајти ,  пред 8 години
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
==Наводи==
{{наводи}}
 
{{Нобелова награда за литература 1951-1975}}
 
[[Категорија:Добитници на Нобелова награда за литература]]