Разлика помеѓу преработките на „Натурализам“

Одземени 27 бајти ,  пред 6 години
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q55996
с (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q55996 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q55996)
[[Категорија:Правци во уметноста]]
[[Категорија:Литературни правци]]
 
[[ar:الطبعانية]]
126.044

уредувања