Разлика помеѓу преработките на „Алматинска област“

с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q186466
с (Bot: Migrating 36 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q186466 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q186466)
[[Category:Области во Казахстан]]
[[Category:Алмати (област)| ]]
 
[[uz:Almati viloyati]]
126.551

уредување