Разлика помеѓу преработките на „.lb“

Додадени 12 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
'''.lb''' е [[државен код на главен интернет домен]] за [[Либан]]. Администриран јее од странестрана на ''LBDR''.
 
== Надворешни врски ==
== Спољашње везе ==
*[http://www.iana.org/root-whois/lb.htm информации за .lb доменот]
 
 
{{DEFAULTSORT:lb}}
 
 
[[Категорија:Главни Интернет домени]]