Печ: Разлика помеѓу преработките

Одземени 62 бајти ,  пред 8 години
с
Бришење на "PécsBelvaros9.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Denniss пор...
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бришење на "PécsBelváros6.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Denniss по...)
с (Бришење на "PécsBelvaros9.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Denniss пор...)
 
<gallery>
Податотека:PécsBelvaros9.JPG|Печ во зима.
Податотека:Pecs05.jpg|Улица во Печ.
Податотека:Lyceum templom Pécs.JPG|Катедрала.