Печ: Разлика помеѓу преработките

Одземени 76 бајти ,  пред 8 години
с
Бришење на "PécsBelváros6.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Denniss по...
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бришење на "Pecs_-_Hungary_-_EU.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Denniss|Denniss...)
с (Бришење на "PécsBelváros6.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Denniss по...)
Податотека:Pecs05.jpg|Улица во Печ.
Податотека:Lyceum templom Pécs.JPG|Катедрала.
 
Податотека:PécsBelváros6.JPG|Центарот на градот.
Податотека:Postapalota.jpg|Палатата Пошта.
Податотека:Pecs04.jpg|Фонтата во градот.