Разлика помеѓу преработките на „Темперамент“

Додадени 76 бајти ,  пред 6 години
с
Отстрането уредувањето на 31.11.104.239 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на 31.11.104.239 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
 
*Според својот однос кон животната и работната средина човекот може да биде: одговорен, дисциплиниран, внимателен, загрижен за јавниот ред и мир, хигиената на јавните места, не само за личниот туку и за општествениот имот, за општествените средства за производство со кои работи итн.
 
Karakter e nekoe nemozno custvo :P
[[Категорија:Темперамент]]
[[Категорија:Карактер]]
 
{{никулец}}
143

уредувања