Печ: Разлика помеѓу преработките

Одземени 77 бајти ,  пред 8 години
с
Бришење на "PécsBelváros8.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Denniss по...
с (Bot: Migrating 63 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q45779 (translate me))
с (Бришење на "PécsBelváros8.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Denniss по...)
Податотека:Pecs04.jpg|Фонтата во градот.
Податотека:Jokai ter Pecs.jpg|Џокаи плоштадот.
Податотека:PécsBelváros8.jpg|Центарот на градот.
</gallery>