Разлика помеѓу преработките на „Франкфурт на Мајна“

с
нема опис на уредувањето
с (Бришење на "Luftbild_Ffm_2005-08-11.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Jameslw...)
с
=== Музичко училиште и конзерваториуми ===
 
Музички институции се Франкфуртскиот универзитет за музија и сценски уметнсти и Високиот Хох Конзерваториумотконзерваториум, кој беше основан во 1878 година.
 
=== Други важни школи ===