Разлика помеѓу преработките на „Друштво на писателите на Македонија“

с
нема опис на уредувањето
с
'''Друштвото на писателите на Македонија''' (ДПМ) е здружение на [[писател]]ите од [[Република Македонија]], формирано на [[13 февруари]] [[1947]] година. МоменталноПрв претседател на ДПМ беше [[Блаже Конески]], а тековен претседател е [[Веле Смилевски]].
 
==Надворешни врски==
5.891

уредување